"Jak zostać i pozostać przedsiębiorcą" – najnowsze wydanie poradnika dla nowo powstałych firm

Polska Agencja Wpierania Przedsiębiorczości udostępniła poradnik dla osób zainteresowanych samozatrudnieniem. Poradnik stara się odpowiedzieć na pytanie  jak stworzyć i prowadzić na początku własną firmę.

 

Mamy nadzieję skrócić Państwa drogę do informacji niezbędnych dla rozpoczęcia działalności i jej rozwijania. Także uchronić przed popełnieniem błędów, które mogą wiele kosztować. I tym razem stawiamy duży nacisk na wiedzę o tym, na co prawo pozwala przedsiębiorcy, a czego mu zabrania. Jak już podkreślaliśmy, nieznajomość przepisów nie uzasadnia decyzji podejmowanych niezgodnie z obowiązującym ustawodawstwem, może też okazać się zgubna w relacjach z kontrahentami i klientami. Dlatego w obecnej, zmodyfikowanej publikacji, wzbogaciliśmy głównie treści z zakresu prawa – o nowości, wprowadzone w życie zarówno z początkiem 2015 r., jak i w jego kolejnych miesiącach.” – pisze PARP.

 

Przedsiębiorca zainteresowany szczegółowymi przepisami dotrze do nich dzięki linkom prowadzącym wprost z przewodnika do portali zawierających ustawy w ich obowiązującej aktualnie wersji. Dzięki poradnikowi można dotrzeć do obszernych wyjaśnień nowych regulacji, zamieszczonych na stronach internetowych administracji państwowej, zwłaszcza Ministerstwa Finansów.

 

Dużo uwagi poświęcono bezpieczeństwu firmy. Autorzy starają się podpowiedzieć - jak weryfikować wiarygodność kontrahentów, jak zdobywać informacje o innych firmach, jak zapewnić swojej firmie możliwość stabilnego działania. W poradniku można znaleźć również  porady dotyczące promocji i marketingu. W poradniku zaktualizowane zostały informacje o dostępnych na rynku przedsięwzięciach i narzędziach pomocy dla przedsiębiorców, nie tylko początkujących. Wszelkie szczegóły można znaleźć na stronach internetowych instytucji, które wspólnie tworzą system pomocy dla przedsiębiorców i koordynatorów tego typu programów.

 

Poradnik do pobrania na stronie www.parp.gov.pl

Dodano: 06 Listopada 2015
Powrót
Bialskopodlaska Fundacja Rozwoju
ul. Księcia Witolda, lok. I, 21-500 Biała Podlaska
tel. 603 928 413, 724 600 303
 www.bfr-bialapodlaska.pl      info@bfr-bialapodlaska.pl
BFR
© Copyright 2012 BFR
Odwiedziło nas 321017 osób